SUCHÝ OBLEK AVATAR 102 AIRON PÁNSKY

NOVINKA

Inovatívny suchý oblek s úžasným dizajnom, ktorý ide o krok ďalej. Využíva modernú a priedušnú tkaninu Cordura Nylon Oxford pre zvýšenú odolnosť a pekne kombinuje pohodlie a odolnosť.

Avatar Airon je špičkový suchý oblek navrhnutý pre potápačov, ktorí hľadajú inovácie a špičkový design.

Naša filozofia zostáva zameraná na výhody potápania v modernom membránovom suchom obleku, ktorý poskytuje výnimočný komfort. Model Airon ide o krok ďalej tým, že na vrchnej vrstve používa hrubšiu tkaninu Cordura Nylon Oxford, ktorá ponúka zvýšenú odolnosť proti opotrebovaniu pri zachovaní inovatívnej priedušnosti tkaniny.

Ucelený rad funkcií v kompletnej technickej konfigurácii suchého obleku: teleskopické torzo, dve technické vrecká, úzky strih a dobrá vzduchová mobilita.

Špecifikácia:

- inovatívny, priedušný, štvorvrstvový nylonový membránový materiál,

- 260 g/m2 Cordura Oxford Nylonová výstuž a vrchnej vrstve,

- paropriepustná membrána umožňujúca zvýšený komfort na povrchu,

- špeciálne lepenie švov pre maximálnu flexibilitu suchého obleku,

K dispozícii v 12 štandardných pánskych veľkostiach; dámsky model bude predstavený neskôr.

Avatar Airon ponúka komplexný rad funkcií v kompletnej technickej konfigurácii suchého obleku:

- pokročilý ergonomický strih eliminujúci skrížené švy v podpazuší a rozkroku pre bezkonkurenčnú mobilitu a odolnosť švov,

- teleskopické torzo pre väčšiu mobilitu celého tela a prispôsobivosť pod vodou,

- originálne vnútorné traky a medzinožný popruh zaisťujúci správne umiestnenie suchého obleku na tele,

- vodotesný predný zips s ochrannou krycou légou,

- dodatočné výstuhy na kolenách, lakťoch, zadku a špeciálne navrhnutá výstuha v rozkroku pre zvýšenú odolnosť a prevenciu oderu,

- dve veľké technické vrecká s bungee pútkami a ďalšie vrecká, jednoduché použitie aj v suchých rukaviciach,

- pohodlné a flexibilné neoprénové topánky (veľkosť topánky je možné zmeniť, dodanie cca 2-3 týždne),

- napúšťací a vypúšťací ventil Apeks,

- latexové manžety (krčné, zápästné) s neoprénovým kolárikom,

- systém SANTI Smart Seals® pre ľahkú výmenu zápästných manžiet,

Jedinečný dizajn so sublimáciami a špeciálny vreckový design pre lepšiu viditeľnosť pri potápaní.

Dodáva sa s moderným pohodlným batohom na suchý oblek a neoprénovou kuklou.

TOPÁNKY:

Oblek je vybavený modernými, pohodlnými, vodeodolnými topánkami z 3mm neoprénu. Podošva je zvnútra vystužená prídavnou vložkou. Z vonkajšej strany je pokrytá gumovou podrážkou, ktorá chráni vaše prsty a pätu. Topánky majú výstupok na zachytenie bungee plutvy a opasok na suchý zips okolo členku, aby do topánok nešlo príliš veľa vzduchu.

Veľkosti topánok sú prispôsobené veľkostiam suchého obleku a prispôsobia sa teplým tepelným vložkám alebo extra párom potápačských ponožiek.

TU je fyzický rozmer každej veľkosti.

VRECKÁ:

Suchý oblek Airon má dve veľké a hlboké technické vrecká s malými vreckami na zips na oboch stranách chlopne. Obe vrecká majú oddelené priestory na wetnotes, bungee a priechodky na odvod vody. Vyrobené z trilaminátovej tkaniny pre dlhú životnosť, pravé vrecko je z oranžového trilaminátu Cordura, ktorý slúži ako identifikačná značka pre vášho buddyho a zvyšuje bezpečnosť.

MATERIÁL:

Inovatívny, priedušný, štvorvrstvový 260 g/m2 membránový materiál Oxford Nylon ponúka paropriepustnosť a vodeodolnosť. Rýchloschnúci nylon na vnútornej i vonkajšej strane zaisťuje suchý oblek aj po ponore, čo uľahčuje balenie a prenášanie.

CELOK:

Avatar Airon je vystužený v oblasti kolien, rozkroku, lakťov a zadku tkaninou 280 g/m2 pre väčšiu ochranu. Vodotesný plastový predný zips je krytý záhybom chrániacim zúbky zipsu proti piesku alebo nečistotám. Latexová krčná manžeta je chránená neoprénovým kolárikom, ktorý zároveň slúži ako presah na golier neoprénovej haubne. Vnútri suchého obleku sú originálne oranžové traky, ktoré udržia oblek na mieste.

Súčasťou obleku je haubna. Vnútri je z hladkého neopénu zaručujúci čo najmenšiu cirkuláciu vody okolo hlavy a tým zvýšený tepelný komfort. Z vonkajšej lícnej strany ju môžete bez problémov bez toho, aby ste poškodili šitie, zastrihnúť podľa Vašej potreby masky atď. Doplňujúcou nevyhnutnou výbavou je transportná vodeodolná taška s popruhmi na chrbát, hadica od firmy APEKS o dĺžke 73 cm, mazadlo na zips, púder na mažety a záručný list.

Každý oblek, ktorý vychádza z výrobnej linky, je špeciálne skontrolovaný na plnú vodotesnosť, precíznosť prevedenia a povrchovú úpravu. Každý z nich je vyčistený a zabalený s ohľadom na používateľa.

Oblek Avatar je k dispozícii iba v konfigurácii štandardnej veľkosti. Nezabudnite, že manžetu na krku a zápästí je možné správne orezať na požadovanú veľkosť ostrým nožom alebo nožnicami pozdĺž značiek na latexe.

Odporúčame si u svojho predajcu dokúpiť správnu veľkosť 1. aj 2. podobleku, ponožky, suché rukavice so systémom Smart Glove a ramienkom na suchý oblek.

Pokiaľ budete mať záručný alebo pozáručný servis, kedykoľvek sa obráťte na svojho autorizovaného predajcu alebo autorizované servisné centrum AVATAR v CZ alebo SK.

Záruky:

záruka na spracovanie obleku - 24 mesiacov od dátumu nákupu

záruka na tesnosť vodeodolného zipsu, neoprénové topánky - 12 mesiacov od dátumu nákupu

záruka na latexové manžety - 6 mesiacov od dátumu nákupu

1 890,00 €